/Prim Sistemi
Prim Sistemi2019-05-07T17:20:24+03:00

Farmasi prim sisteminde kazançlarınız, seviyenize ve o ay ki sattığınız ürün miktarına göre değişmektedir.Ekibinizden prim kazanabilmeniz için, aktif bir şekilde sistemi kullanmanız gerekir. Söz konusu primin ödenebilmesi için, faturalarının zamanında ödenmesi gerekir. Geçmiş borcu olan danışmanların o ay ki primi Farmasi tarafından saklanır ve bir sonraki ay ödenir.

Prim ödemeleri her ayın 20 sinde yapılmaktadır. Stopaj ödemeleri ise her ayın 25’inde ödenmektedir. Prim ödeme günü hafta sonuna geldiğinde ise, önümüzdeki ilk iş gününde ödenir. Ödemeler üyelerin banka hesaplarına yapılmaktadır. Örnek vermek gerekirse, Mart içinde hak ettiğiniz prim Nisan ayının 20 sinde yapılmaktadır. Tüm farmasi prim hesaplamaları KDV düşürüldükten sonra yapılmaktadır. Yapılacak prim ödemeleri %20 oranında gelir vergisi kesintisine uğramaktadır.

     Farmasi prim sistemin de kazancınız, aldığınız unvanlara göre değişmektedir. Direktörlük unvanı en çok prim kazandıran ve en yüksek seviyelerden biridir. Bu unvanı hak etmek için 12 ay içerisinde kişisel veya grubunuza 5 kez aralık veya üst üste %22 seviyesine ulaşmanız gerekmektedir. Aktiflik şartlarını yerine getiren girişimciler 5. ayın sonunda direktörlük kariyerine ulaşmış olur. Aynı zamanda üyeye Direktör Teknoloji paketi gönderilir. Bu pakette 2 ay aralıklarla ya da üst üste unvan kaybeden danışmanlara 200 TL kullanım bedelinde ceza işlemi uygulanır